Üdvözöllek a weboldalamon!
                        Maya

 

 

Az orr piercing belövésről:

A hagyományos orr piercing szúrástól eltérően az orr piercing belövésnek az a lényege, hogy nem hagyományos tűvel szúrjuk az orrot hanem a fülbelövéshez hasonlóan egy gép segítségével belőjük az orr ékszert az orrba. A Medisept orrlyukasztóval történő lyukasztás három előnnyel is rendelkezik a hagyományos tűvel történő lyukasztáshoz képest: 

Kevésbé fájdalmas, mert az orrlyukasztó az orr átszúrásával automatikusan elhelyezi az ékszert az orrba, így nincs szükség további műveletre. Ellenben a hagyományos tűvel történő szúráskor az orr átszúrása után a tűt kihúzzák majd a frissen szúrt lyukba vissza kell tenni a kiválasztott orr piercinget. Így két lépésben történik a művelet. A belövéskor pedig egy mozdulattal kilyukasztja a gép az orrot automatikusan elhelyezve benne az ékszert.

Gyorsabb mert a kézfejünk teljes erejét használva szúrjuk át az orrot.

Higiénikusabb mert a kezelő a szúrás során nem érinti a steril ékszert.

 

 

Gyakran ismételt kérdések:

 

Orr piercing lövés steril eszközzel?

Első lépésként fertőtlenítem az orr bőrfelületét. Majd egy rövid konzultáció után megjelölöm az orr piercing helyét. Ezután a készülék pillanatok alatt átlövi az orrcimpát automatikusan elhelyezve benne a kiválasztott ékszert. A titánium piercing egy zárt, steril kapszulába van csomagolva, ami biztosítja a higiénikus belövés lehetőségét. A módszer előnye, hogy nem az orrbelövő készülék érintkezik a páciens orrával hanem az egyszer használatos műanyag steril kapszula amit a lyukasztás után cserélünk majd az üres kapszulát eldobjuk. A gyógyulási időszakban csak annyi a teendő hogy a keletkezett sebet tisztán kell tartani, és mozgatni az ékszert az orrban.

Orrbelövés vagy orr átszúrás?

Átszúrni az orrot egy steril tűvel is lehetséges. De ez a módszer már elavult a mai modern kor eszközeivel szemben. A frissen átszúrt orrba, a tű eltávolítása után a hordani kívánt orr piercinget be kell helyezni ami nem higiénikus mert az orr vérzik miután a tűt kihúzzák az orrból, így a bacilusok és kórokozók könnyen megfertőzhetik az átszúrt orr területét, mivel az ékszer nem steril és a műveletet nem géppel hanem kézzel végzik, így mindvégig érintve van az orr egész bőrfelülete. A fájdalomérzet is intenzívebb, mert a tű eltávolításával vissza kell “szúrni” a hordani kívánt ékszerrel a frissen lyukasztott orrba. Tehát ezt a módszert már nem javasolnám mert nem higiénikus, és fájdalmas, valamint jóval nagyobb a tévesztés lehetősége, mint ha egy gép segítségével történne a orrbelövés. Az általam használt orrbelövő rendszer teljesen higiénikus, az orr egyáltalán nem vérzik a lyukasztás alkalmával, nem érintkezik az orr bőrfelülete az emberi kézzel, továbbá minimális a fájdalom érzet is. Az orrlyukasztást modern, speciálisan erre a beavatkozásra kifejlesztett, veszélytelen professzionális eszközzel végzem.

Fáj az orr piercing belövés?

A legtöbb ember érez valamilyen szintű fájdalmat vagy kellemetlen érzést a orrlyukasztás után. Nem fedik a valóságot azok a hirdetések, melyek fájdalommentes orrlyukasztást ígérnek. Nem lehet az orrot fájdalommentesen kilyukasztani. Az érzéstelenítő készítmények csak a bőr felületén hatnak de a szöveteket nem érintik. Csak injekcióval lehetne a szöveteket is érintve érzésteleníteni. A fájdalom mértékét nem csak a orrékszer behelyezése, hanem az éppen aktuális lelkiállapot is befolyásolja. Mindez az endorfin és az adrenalin szint emelkedése miatt van. A fájdalom a szervezet természetes reakciója bármilyen sérülés esetén. Az általam elvégzett orr piercing belövés esetében a fájdalom mértéke egyéntől függően elhanyagolható.

Az orr piercing utókezelése?

A lyukak varasodása, hegesedése elkerülhető a orr piercing gyakori csavargatásával a keletkezett orrlyukban. Minimum 14 napig folyamatosan kell viselni az orr ékszert amíg a bőr be nem gyógyul a piercing körül és ki nem alakul a végleges orrlyuk. Egy tévhit szerint nem szabad az orr ékszert mozgatni az orrban mert ezzel felszakad a seb. Ez nem igaz, sőt kell csavargatni mert az orr belövéskor a keletkezett lyuk nem vérzik, de a vérsavó kicsapódik és hogy ne száradjon bele a piercing és a lyuk közé ezt ki kell mozgatni, amit este a fürdésnél célszerű megtenni. A fürdővízzel meglehet locsolni az orrot, majd miután felpuhult a bőr az ékszer körül könnyű a keletkezett lyukba az orr piercinget mozgatni. És a művelet garantáltan fájdalommentes. A 14. nap után kicserélhető a belőtt orr ékszer, de ha nem szeretnénk megválni a piercingtől alkalmasak a további viselésre. Igazán nem szükséges a keletkezett lyuk gyógyulását befolyásolni semmilyen szintetikus anyaggal. A sebgyógyulás egy természetes folyamat, ami rövid idő alatt zajlik le, és a minimális sebfelület az orron is indokolja a korai problémamentes gyógyulást.

A nikkel allergiáról:

Az általam végzett orrbelövéshez a választható orr piercing titániumból készült. Az titánium nem tartalmaz nikkelt, így ezek nem okoznak allergiás reakciót. Egy európai uniós rendelet 2005 óta kötelezi a gyártókat arra, hogy a belőhető piercingek előállításához nem használhatnak nikkelt, így bármely cég bármely termékét is választják garantáltan nem okoz a belőhető orr piercing allergiát, vagyis a belövést követően az orrcimpa nem gyullad be. Több éves tapasztalatom szerint, problémamentes az orr piercing használata. Se rám, se a gyártóra nem vetne jó fényt, ha nem megfelelő minőségű anyagból készült piercingekkel dolgoznék.

 

Az orr piercing behelyezés ára a steril titánium ékszerrel 4990 Ft.

 

 

A köldök piercing belövésről

 

 

Sokan viselnek piercinget, melyet korábban speciális szalonokban, vagy tetováló stúdiókban volt mód behelyeztetni. A már megszokott, és jól bevált fülbelövés analógiájára kifejlesztették a köldök piercing belövésére szolgáló biztonságos, steril eszközt, ami nem csak kilyukasztja, hanem a lyukasztással egyidejűleg be is helyezi a piercinget a köldökbe, mely a fülbelövéssel megegyezően teljesen veszélytelen és elhanyagolható fájdalomérzettel járó beavatkozás.

A piercing angol eredetű szó, magyar neve: testékszer. A szó eredeti jelentése "áthatolás", így szigorú értelemben a piercing az a lyuk, amibe az ékszert helyezik. A testékszer nem a modern kor találmánya, több ősi kultúrában is megtalálhatjuk, különösen a primitív népeknél. A legelső ékszerek növényi és állati nyersanyagokból készültek, ezeket követték a sárgarézből és nemesfémből megmunkáltak. A természetes, készen talált alapanyagokat véséssel, karcolással tették még szebbé. Ma az ékszerek anyaga szövetbarát orvosi fém, titánium, vagy nemesfém. Kialakításánál arra törekednek, hogy az ékszer bőr alatti részei egyforma vastagságúak legyenek, így jobban belesimulnak a testbe. A piercing viselését az embereknél különböző elvek indokolhatják, ezek lehetnek vallási, kulturális megfontolások, vagy mint manapság a nyugati világban elterjedt, egyszerűen csak testdíszek. A hölgyek körében a legelterjedtebb a köldök piercing, mert kihangsúlyozza a csípőt és a hasat.

 

A Medisept köldöklyukasztóval történő behelyezés számos

előnyös tulajdonsággal rendelkezik a hagyományos tűvel történő lyukasztáshoz képest.

 

Kevésbé fájdalmas, mert a köldöklyukasztó a köldök átszúrásával automatikusan elhelyezi

az ékszert a köldökbe nincs szükség további műveletre. Ellenben egy hagyományos tű 

úgy épül fel, hogy a fémtűn egy műanyag hüvely helyezkedik el. A kettőt együtt szúrjuk át,

így a köldök és a műanyag hüvely közötti ellenállás nagyobb. Ha nagyobb az ellenállás, 

a fájdalom is nagyobb. Ne felejtsük el, hogy a műanyag hüvely még egyszer, ellentétes 

irányban is mozog, hogy visszahúzzák az ékszert a köldökbe a köldök átszúrása után.
Gyorsabb mert a kézfejünk teljes erejét használva szúrjuk át a köldököt egy mozdulattal, 

automatikusan elhelyezve a köldökbe az ékszert.
Higiénikusabb mert a kezelő a szúrás során nem érinti a steril ékszert. 

A kezelő az ékszer behelyezését követően nem fogja meg a golyó formájú zárórészt,

hogy felcsavarja, hiszen az egy speciális tartóban helyezkedik el,

aminek a segítségével kerül rögzítésre.

Köldöklyukasztás steril eszközzel?

Első lépésként fertőtlenítem a köldök körüli bőrfelületet. Majd egy rövid konzultáció után megjelölöm a köldök piercing helyét a csipesz végén található sablonnal, ami segít a piercing pontos helyének meghatározásában. Ezután a készülék pillanatok alatt átlövi a köldököt automatikusan elhelyezve benne a kiválasztott piercinget. A piercingek egy zárt, steril kapszulába vannak csomagolva, ami biztosítja a higiénikus belövés lehetőségét. Ennek a módszernek az előnye, hogy nem a köldökbelövő készülék érintkezik a páciens bőrével hanem az egyszer használatos műanyag steril kapszula amit a lyukasztás után eldobunk. A gyógyulási időszakban csak annyi a teendő hogy a keletkezett sebet tisztán kell tartani, és mozgatni az ékszert a köldökben

Köldök belövés vagy köldök átszúrás?

A hagyományos tű majdnem 9 cm hosszú ami a szúrás közben legalább 5 cm hosszan halad a köldökben, ekkora a belépési pont és a tű hegye közötti távolság, ezzel szemben a köldök belövő sokkal rövidebb utat tesz meg, mert a tű hossza 0,8 cm és ehhez jön még a rúd körülbelül 0,8 cm hossza. Az abokat tű úgy épül fel, hogy a fém tűt egy műanyag hüvely veszi körül (branül). A kettőt együtt szúrjuk át. A köldök és a műanyag hüvely közötti ellenállás nagyobb. Ha nagyobb az ellenállás, a fájdalom is nagyobb. Ne felejtsük el, hogy a műanyag hüvely még egyszer, ellentétes irányban is mozog a köldökben, mikor az átszúrás után vissza húzzák vele a köldök piercinget. A köldök belövés az előbb felsorolt okok miatt azért humánusabb, mert a tű szára rövidebb, egy mozdulattal automatikusan elhelyezhető a steril ékszer és a fájdalom érzet is minimális.

Fáj a köldöklyukasztás?

A legtöbb ember érez valamilyen szintű fájdalmat vagy kellemetlen érzést a köldök lyukasztás után. Nem fedik a valóságot azok a hirdetések, melyek fájdalommentes köldöklyukasztást ígérnek. Nem lehet a köldököt fájdalommentesen kilyukasztani. Az érzéstelenítő készítmények csak a bőr felületén hatnak de a szöveteket nem érintik. Csak injekcióval lehetne a szöveteket is érintve érzésteleníteni. A fájdalom mértékét nem csak a köldökékszer behelyezése, hanem az éppen aktuális lelkiállapot is befolyásolja. Mindez az endorfin és az adrenalin szint emelkedése miatt van. A fájdalom a szervezet természetes reakciója bármilyen sérülés esetén. Az általam elvégzett köldökpiercing belövés esetében a fájdalom mértéke egyéntől függően elhanyagolható.

A köldök piercing utókezelése?

Az utókezelésre a gyógyulási folyamat első hat hónapjában van szükség. A legfontosabbak a következők: Mindig tiszta kézzel lehet csak megérinteni a köldököt. A beszúrt ékszer legalább hat hónapig nem vehető ki. Az utókezeléshez kizárólag Medisept utókezelő gél használható. Az átszúrt bőrfelület nem érintkezhet kozmetikai termékekkel. Ha az ékszert bármilyen oknál fogva 24 óránál hosszabb időre eltávolítja, a lyuk behegedhet. Az ékszer és környékének tisztán tartása fontos dolog. A lyukak varasodása, hegesedése elkerülhető az ékszer gyakori mozgatásával a keletkezett köldöklyukban. Minimum 6 hónapig folyamatosan kell viselni a köldök piercinget amíg a bőr be nem gyógyul az ékszer körül és ki nem alakul a végleges köldöklyuk. Egy tévhit szerint nem szabad a köldök ékszert mozgatni a köldökben mert ezzel felszakad a seb. Ez nem igaz, sőt kell mozgatni mert a köldöklyukasztáskor a keletkezett köldöklyuk nem vérzik, de a vérsavó kicsapódik és hogy ne száradjon bele a köldökékszer és a köldöklyuk közé ezt ki kell mozgatni, amit este a fürdésnél célszerű megtenni. A fürdővízzel meglehet locsolni a köldököt, majd miután felpuhult a bőr a köldök körül könnyű a keletkezett köldöklyukba a köldök ékszert mozgatni. És a művelet garantáltan fájdalommentes. A 6. hónap után kicserélhető a belőtt köldök ékszer, de ha nem szeretnénk megválni a piercingtől alkalmasak a további viselésre. Igazán nem szükséges a keletkezett köldöklyuk gyógyulását befolyásolni semmilyen szintetikus anyaggal, mert a sebgyógyulás egy természetes folyamat. A végleges gyógyulás akár 2-3 hónapig is eltarthat.

A köldök piercing viselésével kapcsolatos, megszívlelendő jó tanácsok:

A teljes gyógyulásig nem tanácsos szoláriumba, szaunába, termálvízbe, uszodába, strandra menni.

Kerülni kell az olyan helyzeteket ahol a köldökékszer elakadhat, kiszakadhat mert minél többször éri fizikai sérülés a frissen szúrt köldököt annál hosszabb ideig tart a gyógyulás. Egy napnál tovább ne legyen a köldök ékszer nélkül, mert könnyen összeforrhat a köldöklyuk.

A köldök ékszerről:

A köldök ékszer átmérője 1,6 mm a hossza pedig 12 mm. A köldök ékszerek különböző színű Swarovski kristályokkal vannak díszítve, melyeket nem ragasztják, hanem foglalják. Ennek köszönhetően a kő nem esik ki a piercingekből. Swarovski a világ egyik vezető metszett kristály gyártója. A kristályokat a tisztaság és a ragyogás jellemzi. A Medisept köldök ékszer anyaga 316 L típusú rozsdamentes orvosi fém. Ez az orvosi eszközök legmegfelelőbb alapanyaga, különösen olyan esetekben, amikor az eszköz hosszú időn keresztül marad a bőrrel érintkezésben. A 316 L rozsdamentes acél biztosítja a lehető legnagyobb védelmet az olyan általános veszélyekkel szemben, mint például az allergia, vagy az egyéb bőrreakciók. A Medisept köldöklyukasztók sterilizálása az FDA és az európai szabályoknak megfelelően vákuum – gáz sterilizációval történik. Ennek az eljárásnak köszönhetően a termékek az eredeti és sértetlen csomagolásban tárolva legalább tíz évig sterilek maradnak.